JASKRA LECZENIE FUNDAMENTALS EXPLAINED

jaskra leczenie Fundamentals Explained

jaskra leczenie Fundamentals Explained

Blog Article

Wszystkie metody w lepszym lub mniejszym stopniu hamują rozwój neuropatii, czyli uszkodzenia nerwu wzrokowego. Sposoby leczenia jaskry – leczenie farmakologiczne Leczenie farmakologiczne jaskry jest szeroko dostępne i refundowane.

Po pewnym czasie jaskra leczenie może być konieczne obniżenie dawki leku, bądź zmniejszenie liczby stosowanych medykamentów, ale zaprzestanie farmakoterapii jest w większości przypadków niemożliwe.

W przypadku bardzo nasilonych objawów ubocznych ogólnych czy miejscowych konieczna może być zamiana leku na inny, zmniejszenie dawki czy nawet jego odstawienie – jednak zawsze w porozumieniu z lekarzem prowadzącym.

Zabieg irydotomii laserowej polega na wykonaniu niewielkiego otworu w górnej części tęczówki, który staje się nową drogą do swobodnego przejścia dla cieczy wodnistej z komory tylnej do komory przedniej oka.

Istota irydotomii polega na wytworzeniu niewielkiego otworu w tęczówce łączącego komorę przednią i tylną. W przypadku, gdy laser nie jest dostępny przeprowadza się chirurgiczną irydektomię.

Zwykle leczenie rozpoczyna się od monoterapii (1 rodzaj kropli). Przy nieuregulowanym ciśnieniu lub submitępujących zmianach w polu widzenia stosuje się intensywniejsze leczenie jaskry poprzez dodanie kropli o innym mechanizmie działania.

Głęboka sklerektomia - chirurg wykonuje niewielkie nacięcie w rogówce, po czym delikatnie usuwa część zewnętrznej warstwy białka oka, zwanej sklerą.

Jaskra to jedna z najgroźniejszych chorób oczu – dane Światowej Organizacji Zdrowia wskazują, że znajduje się ona w ścisłej czołówce wśród przyczyn całkowitej ślepoty.

Mechanizm działania kropli obniżających ciśnienie w leczeniu jaskry jest dwojaki – zmniejszenie produkcji cieczy wodnistej oraz zwiększenie odpływu cieczy wodnistej.

Duży wpływ na postęp choroby ma wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego, dlatego bardzo ważna jest jego kontrola. Poznaj przyczyny, objawy i sposoby leczenia jaskry. Źródło: 123RF

Bostońscy badacze planują kolejne badania przeprowadzać już na ludziach. Możliwość zastosowania soczewek kontaktowych w leczeniu jaskry z pewnością ułatwiłaby życie pacjentom.

Pamiętaj, niezwykle istotną rolę pełni diagnostyka lekarska. W badaniu okulistycznym specjalista jest w stanie dostrzec charakterystyczne zmiany w wyglądzie tarczy nerwu wzrokowego, czyli miejscu kontaktu nerwu z gałką oczną.

Ważne: Objawami jaskry zamkniętego kąta przesączenia są często gwałtowny ból gałek ocznych, utrata ostrości widzenia, nudności, ból głowy i światłowstręt oraz zaczerwienione oko.

Zapalenie spojówek - objawy i sposób leczenia. Komu grozi zapalenie spojówek? Zapalenie spojówek jest bardzo częstą dolegliwością okulistyczną. Choroba ta wiąże się z rozwojem stanu zapalnego w obrębie spojówki, której rolą jest ochrona...

Report this page